Nástroje pro usnadnění přístupu

O nás

Kdo jsme

Investorem a provozovatelem Domova se zvláštním režimem je společnost ALCH Lomnice, SE. Jejími vlastníky jsou výhradně tuzemští majitelé, nemá zahraničního vlastníka. Vizí společnosti je vytvořit síť pobytových zařízení sociálních služeb nejen v Libereckém kraji, ale v rámci celé České republiky a vytvořit tak silnou, ryze českou skupinu poskytující sociální služby, ve kterých se klienti budou opravdu cítit jako doma. Ostatně i v názvu lomnického Domova se zvláštním režimem toto motto najdete: DOMOV DOMA.

NOVÝ DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM

DOMOV DOMA

Naše hodnoty

Vztah

 

Naši KLIENTI jsou v našem Domově doma. Jsou pro nás důležité jejich životy i jejich pocity. Při všem, co pro ně připravujeme a děláme, na ně myslíme. Jsme tady pro ně!
Bez ZAMĚSTNANCŮ bychom nic nedokázali. Naším cílem je vzájemně spolupracující tým. I proto podporujeme jejich společný i individuální rozvoj, aktivní přístup a kreativitu. Umožňujeme jim kvalitní vzdělávání a odborný i kariérní růst.

Zodpovědnost

 

Domov se zvláštním režimem je odborné pracoviště. Zaměstnává a vychovává profesionály, specializované odborníky na péči o osoby s Alzheimerovou chorobou, ale i dalšími typy demencí. Ve svých zaměstnancích má k dispozici zkušenostní, znalostní a dovednostní kapacitu, kterou si nemá právo nechat pro sebe. Proto podporujeme neformální pečující o osoby s demencí na území okresu Semily i za jeho hranicemi. Nabízíme jim poradenství, vzdělávání, stáže.

Důraz na region

 

Jsme patrioti. Působíme v Lomnici nad Popelkou v okrese Semily v Libereckém kraji a naše cenová politika je nastavena tak, aby byl Domov otevřený pro naše sousedy, pro lidi z našeho okolí, pro klienty z tohoto regionu. Patříme sem – a jsme na to hrdí.

Proč k nám

Osoby s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí mají své specifické potřeby. Pokud se mají cítit bezpečně a pohodlně, musí o ně pečovat odborně vzdělaný personál pod zkušeným vedením a v prostředí, které je uzpůsobeno problematice této nemoci. Lomnický Domov byl od počátku projektován přesně pro tuto cílovou skupinu. Lidé, kteří provoz domova nastavili a řídí, mají s péčí o osoby s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí dlouholeté zkušenosti. Vědí, jak důležitý je osobní přístup, empatie, vzdělání a zkušenost personálu. Vědí také, jak mnoho záleží na atmosféře v zařízení, na pocitu DOMOVA DOMA. Všichni zaměstnanci prochází procházet pečlivým výběrem a kvalitním vzděláváním.

O službě

Domov se zvláštním režimem je sociální službou, registrovanou podle §50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Tato služba odpovídá standardům kvality sociálních služeb a je poskytována za úhradu, jejíž maximální výši stanoví vyhláška 505/2006 Sb., kterou se provádí zákon o sociálních službách.
Domov má kapacitu 82 lůžek. Klienti jsou ubytováni v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Každý pokoj má k dispozici koupelnu s umyvadlem, sprchou a toaletou (někde společnou pro dva pokoje). Pokoje jsou vybaveny moderními elektricky polohovacími lůžky, stolem a židlemi, nočními stolky s jídelní deskou, skříní a vestavěnou skříní. Všechny prostory jsou bezbariérové, chodby jsou uzpůsobeny pro pohyb osob s omezenou mobilitou. Pro klienty, kteří budou potřebovat kompletní dopomoc při zajištění hygieny, máme k dispozici centrální koupelny, vybavené profesionálními pomůckami a technologiemi.

Klientům je poskytována celodenní strava, včetně dietních variant. Zajištěno je praní ložního i osobního prádla. Tým Domova zajišťuje komplexní péči – dopomoc s hygienou nebo zajištění hygieny, rehabilitaci, pomoc při podávání stravy, aktivizační činnosti, trénování paměti a dalších kognitivních schopností. V Domově využíváme metodu BAZÁLNÍ STIMULACE® a Psychobiografický model péče podle prof. Böhma. Pamatujeme i na zajištění zdravotní péče, prostřednictvím zdravotních sester, které jsou v zařízení přítomny v nepřetržitém režimu. Spolupracujeme také s praktickými lékaři i specialisty.

Podporují nás:

Partneři:

Název projektu: Domov seniorů v Lomnici nad Popelkou
Identifikační číslo projektu: EDS 013D313002702
Cíl 1 – Zvyšování kapacit pobytových zařízení sociálních služeb

Tento projekt byl spolufinancován v rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb 013 310.

Domovdoma logo

DOMOV DOMA  Lomnice nad Popelkou
Za Školou 1533,
512 51 Lomnice nad Popelkou

Provozovatel:
ALCH Lomnice, SE
Husova 4, 513 01 Semily
 +420  481 622 580
ID datové schránky: 3z2qjxs

Rychlý kontakt

+420 487 832 555
+420 725 677 085
  kancelar.lomnice@domovdoma.cz