Aktuality

RADOSTNÉ A POŽEHNANÉ VELIKONOCE!

Zima skončila, je tu konečně jaro. A s jarem, jako každoročně, přicházejí Velikonoce. Přes všechny ty zajíčky a vajíčka (které samozřejmě i my s klienty vyrábíme) je to i pod tím barevným nátěrem pořád největší křesťanský svátek. Proto je těžké psát velikonoční přání, když jste povoláním ředitel a vzděláním farář – a když se nikoho nechcete dotknout a přitom chcete být upřímný. Jako jsou Vánoce oslavou narození Ježíše Krista, Velikonoce jsou symbolem Kristova vzkříšení. Vánoce přinášejí naději, o Velikonocích se z naděje stala realita.

V našem Domově mají klienti i starší část zaměstnanců blíž k tomu vzkříšení, než k tomu narození – je to dáno věkem. Většina z těch téměř 140 obyvatel a zaměstnanců Domova věkově patří spíš k podzimu než k jaru. A tak co přát k Velikonocům všem v Domově i kolem něj? Rozhodně radost – a věřte mi, že i tady v Domově je radosti dost, nejsme „dům smutku“. Rozhodně příležitost žít další dny s pocitem, že skutečně žijeme a že stojí za to být tady a teď. A moc bych si přál, aby se Velikonoce provalily i do budoucích závěrů našich životů, abychom žili jako ti, kdo směřují domů, ne do prázdna.

Řekněte – nehodilo by se to k DOMOVU DOMA?

Jan Vojvodík
ředitel

ALCH Lomnice, SE
Husova 4, 513 01  Semily
ID datové schránky: 3z2qjxs

  +420 481 622 580
  +420 739 551 271
   info@alchlomnice.cz

Nejnovější příspěvky

ZELENÝ DOMOV DOMA

ZELENÝ DOMOV DOMA

a se mění. Dříve si domovy pro seniory i domovy se zvláštním režimem vystačily s uhelnou či plynovou kotelnou v zimě a otevřenými okny v létě, dnes potřebujeme o tepelné pohodě přemýšlet jinak – zeleněji. Nejen kvůli ekologii, ale i kvůli kapse. Proto jsme náš Domov...