Aktuality

Zaměstnanci jsou základ

Specializovaná pobytová sociální služba, jako je domov se zvláštním režimem, je především o lidech. Ty budou společně s našimi klienty tvořit DOMOV jako DOMA.

„Přáli bychom si, aby našim budoucím zaměstnancům nechybělo nadšení a aby jejich práce byla tím, co je baví a na co jsou hrdí. Budeme je k tomu motivovat odpovídajícím mzdovým ohodnocením a zaměstnaneckými benefity, ale také systémem interního i externího vzdělávání a supervizní podpory,“ říká ředitel lomnického domova Mgr. Bc. Jan Vojvodík, MBA.

Protože náš Domov nevzniká nahodile, ale s promyšlenou koncepcí, máme představu i o lidech, které chceme do našeho nově vznikajícího týmu. Na některé pozice hledáme zaměstnance s odpovídajícím odborným vzděláním a praxí v oboru, protože jde o zákonem regulované profese. V našem Domově jsou to pozice zdravotních sester a sociálního pracovníka. Uplatnění u nás najdou i nováčci bez praxe, kterým nechybí chuť do práce a také nápady.

Největší část našeho týmu budou bezesporu tvořit pracovníci v sociálních službách. „Ti mají také největší vliv na kvalitu poskytované sociální služby. Jsou v téměř nepřetržitém kontaktu s obyvateli Domova a pečují o jejich stravování, hygienu, mobilitu a pohodlí. Na tuto pozici však nehledáme jen zkušené pracovníky s praxí, ale také právě již zmiňované nováčky,“ uvedl ředitel lomnického domova.

A proč zrovna nováčky? „Řada lidí má potenciál stát se dobrými pracovníky v sociálních službách. Potřebují jen dostat šanci, zaškolení a odborné dovzdělání na našem pracovišti. O tyto lidi stojíme, chceme je najít a umožnit jim dělat to, co je bude bavit a z čeho budou mít užitek naši klienti. Chceme z nich vychovat dobré pracovníky v sociálních službách,“ vysvětluje ředitel.

Neméně důležité bude také například vybrat kuchaře a kuchařky do naší zbrusu nové kuchyně.  „Od šéfkuchaře očekáváme nápaditost, schopnost nastavit provoz a nadchnout ostatní kuchaře k vaření chutných pokrmů v čistém prostředí. Láska totiž prochází žaludkem,“ dodává ředitel.

Do našeho týmu hledáme i tyto pozice: https://www.domovdoma.cz/kariera/

Chcete se stát součástí našeho týmu? Napište nám: personalni.lomnice@domovdoma.cz

Domov pro seniory

ALCH Lomnice, SE
Husova 4, 513 01  Semily
ID datové schránky: 3z2qjxs

  +420 481 622 580
  +420 739 551 271
   info@alchlomnice.cz

Nejnovější příspěvky

CO NOVÉHO V DOMOVĚ DOMA?

CO NOVÉHO V DOMOVĚ DOMA?

S příchodem jara zabydlujeme venkovní prostory. V parčíku jsme instalovali lavičky a odpadkové koše. Zvolili jsme pevně osazené prvky, které se na zimu nebudou uklízet. Lavičky jsou spíše vyšší, aby se z nich seniorům pohodlně vstávalo. K zajištění...

DOMOV DOMA SPOLUPRACUJE S ÚSTAVEM ARBO DE VIVO

DOMOV DOMA SPOLUPRACUJE S ÚSTAVEM ARBO DE VIVO

Od roku 2021 působí v nedalekých Semilech zapsaný ústav Arbo de Vivo, který převzal osvědčené know-how z několika inovačních projektů a věnuje se odbornému sociálnímu poradenství pro lidi žijící s demencí a jejich rodinné příslušníky. Ústav Arbo de Vivo...